doména VYZZE.CZ expirovala...

Význam slova doména.
Vzhled www.vyzze.cz ještě před datem expirace 24.4.2019.

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru).

Díky webhostingu si můžete své webové stránky umístit na Internet, aniž byste museli mít vlastní server. Ceny za webhosting se pohybují od pár Kč až po několik tisíc Kč za měsíc.

 

Mezi nejznámější poskytovatele webhostingu patří firmy FORPSI, ENDORA a WEDOS, z řad komunitních hostingů pak třeba OOHOST anebo TELE3.

 

Webhosting je pouze samotné umístění stránek na serveru poskytovatele. Aby se uživatelé Internetu ke stránkám dostali, je potřeba mít zaregistrovánu doménu (např. s názvem společnosti).

 

Hlavní nevýhodou webhostingu je to, že jeden server poskytovatele sdílí často stovky či dokonce tisíce webhostingových zákazníků. Může se tedy stát, že v případě poruchy či přetížení jednoho webu, jsou významně ovlivněny, či dokonce přestanou fungovat i všechny ostatní weby, na stejném serveru. Výhodou je naopak nízká cena – zákazník webhostingu zaplatí pouze zlomek toho, kolik by ho stál provoz vlastního serveru.

[zdroj: Wikipedia.org]

 

 

Copyright  © 2019, Ma007